جراید
کمينه  
 
 |  ورود جمعه 4 اسفند 1396
کمينه
جراید
 

الکترونیک پلاک ۴۴، راضیه باباخانی مدیر کانون پرورش فکری و مسوول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر خراسان رضوی در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های خبری استان، با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با موضوعاتی همچون درس های انقلاب، هویت، دوست یابی و خانواده، دشمن شناسی و فرهنگ اسلامی و بومی در سه بخش فرهنگی شامل نشریه دیواری، وبلاگ نویسی، تحقیق و پژوهش، بخش ادبی شامل شعر و داستان، بخش هنری شامل نقاشی، نمایش‌نامه نویسی، عکاسی،  انیمیشن در دو رده سنی نوجوان(۱۷-۱۲ سال) و جوان (۲۵-۱۸ سال) با همکاری استانداری استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

وی در خصوص زمانبندی جشنواره نیز افزود: شرکت کنندگان از سراسر استان خراسان رضوی می‌توانند آثار خود را تا ۲۹ اسفند به دبیرخانه جشنواره واقع در مشهد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بفرستند. همچنین اختتامیه جشنواره نیز همزمان با۱۰ اردیبهشت مقارن با روز معلم برگزار می‌شود. مدیر کانون استان خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد که با تعامل با آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزیستی نزدیک به ۹هزار شرکت کننده از این جشنواره استقبال کنند و در سال آتی نیز نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی نیز برای علاقمندان برگزار شود.

راضیه باباخانی با بیان این که در دهه فجر امسال مرکز فرهنگی، هنری شهید مرادی واقع در شهرک رازی و بجستان افتتاح خواهد شد؛ پذیرش بیشتر کودکان و نوجوانان استان را منوط به افزایش مراکز فرهنگی هنری کانون در سطح استان دانست و تاکید کرد: ۶ مرکز ثابت برای شهر مشهد که به عنوان پایتخت معنوی ایران قلمداد می‌شود رقم بسیار ناچیزی است که امیدواریم با تعامل با استانداری این رقم افزایش یابد و تعداد بیشتری از کودکان و نوجوانان بتوانند از ۴۲ فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی کانون استفاده کنند.

در ادامه فرهاد آقابیگی کارشناس روابط عمومی و امور بین الملل استان و دبیر جشنواره فانوس و کمیته کودک و نوجوان دهه فجر با معرفی فعالیت‌های کانون در این ایام، از برپایی ایستگاه نقاشی متری در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن و مسابقه الکترونیکی به صورت کشوری خبر داد. همچنین برپایی نمایشگاه و فروشگاه محصولات کانون درشهرستان‌های استان و برگزاری جشن انقلاب و ویژه برنامه‌های فرهنگی ،هنری و ادبی در مراکز استان خراسان رضوی، رونمایی از نرم افزار و کتاب و نرم افزار چند رسانه ای نمایش‌نامه خوانی رضوی، برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با همکاری  آفرینش‌های هنری آستان‌قدس رضوی در بهمن ماه، بخش دیگری از برنامه‌های کانون پرورش فکری است و توضیح داد که آثار برگزیده «فانوس» با تعامل ادارات مختلف، بازتاب خواهد داشت تا مورد استفاده نوجوانان و جوانان قرار گیرد.

شایان توجه است که علاقمندان به شرکت در جشنواره استانی فانوس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این جشنواره به نشانی http:// fanoos.kpf-khr.ir مراجعه کنند.

خبرگزاري آريا- جشنواره فرهنگي هنري، ادبي «فانوس» با موضوع بصيرت افزايي براي کودکان، نوجوانان و جوانان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاري آريا، راضيه بابا خاني مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي با بيان اين مطلب عنوان کرد: با توجه به اين‌که مقام معظم رهبري عنوان نمودند که آن چيزي که در ميان رفتارهاي اميرالمومنين که شامل همه ي خصلت‌هاي نيک يک انسان و يک زمامدار است، انسان مشاهده مي کند و برترين اين خصوصيات (که) براي امروز ماست، مساله «بصيرت بخشي و بصيرت دهي» به کساني است که نياز به بصيرت دارند؛ يعني روشن کردن فضا در همه ي ادوار، اين شجاعت بي پايان، اين فداکاري عظيم، در خدمت آگاه کردم مردم، به عمق دادن به انديشه مردم و ايمان مردم به کار رفته است.

  وي گفت:به همين منظور با در نظر گرفتن تاکيدات مقام معظم رهبري و ضرورت جامعه امروز ما در حيث افزايش بصيرت به خصوص براي کودکان و نوجوانان و جوانان که آينده سازان مملکت اسلامي خواهند بود

بابا خاني تصريح كرد:کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي اقدام به برگزاري جشنواره اي تحت عنوان «فانوس» نموده است که در اين جشنواره علاقمندان مي توانند در 9 عنوان: همچون وبلاگ نويسي، پژوهش و نشريه ديواري در بخش فرهنگي، فيلمنامه نويسي، انيميشن، نقاشي، عکاسي در بخش هنري و شعر و داستان در بخش ادبي شرکت کنند و آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مركز كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان خراسان رضوی جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» را با هدف افزايش آگاهی‌های مخاطبان پيرامون هويت دينی، ملی و بومی ويژه كودكان و نوجوانان برگزار می‌كند.

اين جشنواره با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبری پيرامون مسأله «بصيرت‌بخشی و بصيرت‌دهی» و نيازهای جامعه امروز ما در زمينه افزايش بصيرت به ويژه برای نوجوانان و جوانان به عنوان آينده‌سازان ايران اسلامی برگزار خواهد شد.

بركات انقلاب اسلامی»، «هويت ملی»، «دوست‌يابی»، «خانواده، همراهی و كمك به پايداری آن» پوشش اسلامی»، «فرهنگ بومی و پايبندی به سنت‌ها و ارزش‌های پسنديده» و «انتخاب مسير زندگی» از جمله موضوعاتی است كه برای نخستين جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» در نظر گرفته شده است.

بنابراين گزارش، كودكان و نوجوانان علاقه‌مند برای حضور در اين جشنواره می‌توانند آثار خود را در 9 رشته، وبلاگ‌نويسی، پژوهش، نشريه‌ديواری، نمايش‌نامه ‌نويسی، انيميشن، نقاشی، عكاسی و شعر و داستان خلق كرده و به دبيرخانه اين جشنواره در مركز كانون پرورش فكری مشهد مقدس ارسال كنند. يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی فانوس، ارديبهشت 91 در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش ایران فستیوال به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، مدیر این کانون اظهار داشت: مقام معظم رهبری عنوان کردند که آن چیزی که در میان رفتارهای امیرالمومنین(ع) که شامل همه خصلت‌های نیک یک انسان و یک زمامدار است، مسئله “بصیرت‌بخشی و بصیرت‌دهی” به کسانی که نیاز به بصیرت دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: یعنی روشن کردن فضا در همه ادوار وبصیرت به عنوان شجاعت بی‌پایان و فداکاری عظیم در خدمت آگاه کردن مردم، عمق دادن به اندیشه آنان و ایمان مردم به کار رفته است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور با در نظر گرفتن تاکیدهای مقام معظم رهبری و ضرورت جامعه امروز ما، افزایش بصیرت به ویژه برای کودکان و نوجوانان و جوانان که آینده‌سازان مملکت اسلامی هستند اط اهمیت برخوردار است.

وی افزود: در همین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اقدام به برگزاری جشنواره‌ای تحت عنوان فانوس کرده است که در این جشنواره علاقمندان می‌توانند در ۹ عنوان همچون وبلاگ‌نویسی، پژوهش و نشریه دیواری در بخش فرهنگی، فیلمنامه‌نویسی، انیمیشن، نقاشی، عکاسی در بخش هنری و شعر و داستان در بخش ادبی شرکت کنند و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

راضیه باباخانی ادامه داد: علاقمندان می‌توانند با موضوعاتی چون برکات انقلاب مقدس اسلامی، هویت ملی، دوست‌یابی، خانواده و همراهی و کمک به پایداری آن، پوشش اسلامی، فرهنگ بومی و پایبندی به سنت‌ها و ارزش‌های پسندیده آن و انتخاب مسیر زندگی در این جشنواره شرکت کنند.

باباخانی اظهار امیدواری کرد که برگزاری جشنواره‌هایی از این دست بتواند به فرآیند ذهنی کودکان و نوجوانان در انتخاب مسیر درست و نگاه دقیق کودکان و نوجوانان نسبت به حوادث و مسائل پیرامون آنان کمک کند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند در بخش‌های مختلف و بدون محدودیت، با توجه به شرط گروه سنی خود، شرکت کند.

زمان آغاز ارسال آثار جشنواره ۱۷ دی‌ماه امسال و جمع‌آوری آثار ۲۹ اسفند ماه۹۰ و اختتامیه اردیبهشت‌ ماه سال ۹۱ است.

فراخوان اولين جشنواره استاني فرهنگي هنري فانوس اعلام شد

هوشمند/ فراخوان نخستين جشنواره استاني فرهنگي، هنري و ادبي فانوس با همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي اعلام شد. به گزارش خراسان مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان روز گذشته در نشستي خبري با اشاره به اين که افزايش بصيرت نوجوانان و جوانان هدف اصلي برگزاري جشنواره فانوس است، گفت: «اين جشنواره در ۲گروه سني نوجوانان (۱۲تا۱۷سال) و جوانان (۱۸تا۲۷سال) برگزار مي شود. «راضيه باباخاني» با بيان اين که جشنواره فانوس در ۳بخش فرهنگي، هنري و ادبي برگزار مي شود، درباره بخش هاي گوناگون جشنواره توضيحاتي داد. به گفته باباخاني در بخش فرهنگي جشنواره شرکت کنندگان در ۳رشته نشريه ديواري، وبلاگ نويسي و تحقيق و پژوهش رقابت مي کنند. در بخش هنري نيز جشنواره در ۴رشته نمايشنامه نويسي، عکاسي، نقاشي و پويانمايي برگزار مي شود و رشته هاي بخش ادبي نيز شعر و داستان است. وي آخرين مهلت ارسال آثار را به دبيرخانه اين جشنواره پايان اسفند اعلام کرد و گفت: «مراسم اختتاميه و قدرداني از برگزيدگان جشنواره فانوس ارديبهشت سال آينده و هم زمان با هفته معلم برگزار خواهد شد». آقابيگي دبير جشنواره نيز ضمن اشاره به برگزاري جشنواره فانوس با همکاري استانداري و کانون پرورش فکري ابراز اميدواري کرد اين جشنواره در دوره هاي بعد به صورت ملي برگزار شود. او موضوعات اين جشنواره را نيز «درس هاي انقلاب اسلامي»، «هويت»، «خانواده و دوستان» و «فرهنگ اسلامي و بومي» اعلام کرد. باباخاني مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان همچنين در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به فعاليت ۱۶۹هزارو۲۰۸ نفر در بخش هاي مختلف اين کانون در استان، گفت: «متاسفانه تعداد مراکز استان هم اکنون بسيار محدود است و پاسخگوي نيازهاي موجود نيست فراخوان اولین جشنواره استانی فرهنگی هنری فانوس اعلام شد

يكشنبه 18 دي 1390 09:35:57     شماره‌ خبر :930807 

برگزاری جشنواره «فانوس» ويژه كودكان و نوجوانان

گروه كودك و نوجوان: جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» از سوی مركز كانون پرورش فكری استان خراسان رضوی ارديبهشت سال آينده ويژه كودكان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مركز كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان خراسان رضوی جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» را با هدف افزايش آگاهی‌های مخاطبان پيرامون هويت دينی، ملی و بومی ويژه كودكان و نوجوانان برگزار می‌كند.

اين جشنواره با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبری پيرامون مسأله «بصيرت‌بخشی و بصيرت‌دهی» و نيازهای جامعه امروز ما در زمينه افزايش بصيرت به ويژه برای نوجوانان و جوانان به عنوان آينده‌سازان ايران اسلامی برگزار خواهد شد.

«بركات انقلاب اسلامی»، «هويت ملی»، «دوست‌يابی»، «خانواده، همراهی و كمك به پايداری آن» پوشش اسلامی»، «فرهنگ بومی و پايبندی به سنت‌ها و ارزش‌های پسنديده» و «انتخاب مسير زندگی» از جمله موضوعاتی است كه برای نخستين جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» در نظر گرفته شده است.

بنابراين گزارش، كودكان و نوجوانان علاقه‌مند برای حضور در اين جشنواره می‌توانند آثار خود را در 9 رشته، وبلاگ‌نويسی، پژوهش، نشريه‌ديواری، نمايش‌نامه ‌نويسی، انيميشن، نقاشی، عكاسی و شعر و داستان خلق كرده و به دبيرخانه اين جشنواره در مركز كانون پرورش فكری مشهد مقدس ارسال كنند.

يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی فانوس، ارديبهشت 91 در مشهد مقدس برگزار می‌شود.   

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، مدیر این کانون اظهار داشت: مقام معظم رهبری عنوان کردند که آن چیزی که در میان رفتارهای امیرالمومنین(ع) که شامل همه خصلت‌های نیک یک انسان و یک زمامدار است، مسئله "بصیرت‌بخشی و بصیرت‌دهی" به کسانی که نیاز به بصیرت دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: یعنی روشن کردن فضا در همه ادوار وبصیرت به عنوان شجاعت بی‌پایان و فداکاری عظیم در خدمت آگاه کردن مردم، عمق دادن به اندیشه آنان و ایمان مردم به کار رفته است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور با در نظر گرفتن تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت جامعه امروز ما، افزایش بصیرت به ویژه برای کودکان و نوجوانان و جوانان که آینده‌سازان مملکت اسلامی هستند اط اهمیت برخوردار است.

 وی افزود: در همین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اقدام به برگزاری جشنواره‌ای تحت عنوان فانوس کرده است که در این جشنواره علاقمندان می‌توانند در 9 عنوان همچون وبلاگ‌نویسی، پژوهش و نشریه دیواری در بخش فرهنگی، فیلمنامه‌نویسی، انیمیشن، نقاشی، عکاسی در بخش هنری و شعر و داستان در بخش ادبی شرکت کنند و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

راضیه باباخانی ادامه داد: علاقمندان می‌توانند با موضوعاتی چون برکات انقلاب مقدس اسلامی، هویت ملی، دوست‌یابی، خانواده و همراهی و کمک به پایداری آن، پوشش اسلامی، فرهنگ بومی و پایبندی به سنت‌ها و ارزش‌های پسندیده آن و انتخاب مسیر زندگی در این جشنواره شرکت کنند.

باباخانی اظهار امیدواری کرد که برگزاری جشنواره‌هایی از این دست بتواند به فرایند ذهنی کودکان و نوجوانان در انتخاب مسیر درست و نگاه دقیق کودکان و نوجوانان نسبت به حوادث و مسایل پیرامون آنان کمک کند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند در بخش‌های مختلف و بدون محدودیت، با توجه به شرط گروه سنی خود، شرکت کند.

زمان آغاز ارسال آثار جشنواره 17 دی‌ماه امسال و جمع‌آوری آثار 29 اسفند ماه90 و اختتامیه اردیبهشت‌ ماه سال 91 است

خبرگزاري موج - جشنواره فرهنگي هنري، ادبي فانوس با موضوع بصيرت افزايي براي کودکان، نوجوانان و جوانان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي، مدير اين کانون اظهار داشت: مقام معظم رهبري عنوان کردند که آن چيزي که در ميان رفتارهاي اميرالمومنين(ع) که شامل همه خصلت‌هاي نيک يک انسان و يک زمامدار است، مسئله "بصيرت‌بخشي و بصيرت‌دهي" به کساني که نياز به بصيرت دارند، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي افزود: يعني روشن کردن فضا در همه ادوار وبصيرت به عنوان شجاعت بي‌پايان و فداکاري عظيم در خدمت آگاه کردن مردم، عمق دادن به انديشه آنان و ايمان مردم به کار رفته است.

وي خاطرنشان کرد: به همين منظور با در نظر گرفتن تاکيدهاي مقام معظم رهبري و ضرورت جامعه امروز ما، افزايش بصيرت به ويژه براي کودکان و نوجوانان و جوانان که آينده‌سازان مملکت اسلامي هستند اط اهميت برخوردار است.

وي افزود: در همين راستا کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي اقدام به برگزاري جشنواره‌اي تحت عنوان فانوس کرده است که در اين جشنواره علاقمندان مي‌توانند در 9 عنوان همچون وبلاگ‌نويسي، پژوهش و نشريه ديواري در بخش فرهنگي، فيلمنامه‌نويسي، انيميشن، نقاشي، عکاسي در بخش هنري و شعر و داستان در بخش ادبي شرکت کنند و آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.

راضيه باباخاني ادامه داد: علاقمندان مي‌توانند با موضوعاتي چون برکات انقلاب مقدس اسلامي، هويت ملي، دوست‌يابي، خانواده و همراهي و کمک به پايداري آن، پوشش اسلامي، فرهنگ بومي و پايبندي به سنت‌ها و ارزش‌هاي پسنديده آن و انتخاب مسير زندگي در اين جشنواره شرکت کنند.

باباخاني اظهار اميدواري کرد که برگزاري جشنواره‌هايي از اين دست بتواند به فرآيند ذهني کودکان و نوجوانان در انتخاب مسير درست و نگاه دقيق کودکان و نوجوانان نسبت به حوادث و مسائل پيرامون آنان کمک کند.

هر شرکت‌کننده مي‌تواند در بخش‌هاي مختلف و بدون محدوديت، با توجه به شرط گروه سني خود، شرکت کند.

زمان آغاز ارسال آثار جشنواره 17 دي‌ماه امسال و جمع‌آوري آثار 29 اسفند ماه90 و اختتاميه ارديبهشت‌ ماه سال 91 است.

صداوسیما

نخستین جشنواره فرهنگی هنری و ادبی فانوس با محوریت بصیرت افزایی در مشهد برگزار می شود . 

نوشته شده توسط برنامه ریزی و نظارت    

يكشنبه ، 9 بهمن 1390 ، 15:10 

پرورش  فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی امروز در نشست خبری با بیان اینکه این جشنواره در 9 عنوان وبلاگ نویسی/ پژوهش/ نشریه دیواری /فیلمنامه نویسی /انیمیشن /نقاشی /عکاسی /شعر و داستان و در سه بخش فرهنگی هنری و ادبی و با موضوع های درس های انقلاب در باره بصیرت افزایی و آگاهی درونی /هویت ملی /خانواده /انتخاب دوست /فرهنگ اسلامی و بومی  برگزار می شود گروه سنی 12 تا 17 و 18 تا 25 سال را از جمله مخاطبان این جشنواره بیان کرد . راضیه باباخانی افزود: علاقه مندان فرصت دارند تا پایان اسفند  آثار خود را  به دبیر خانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان   ارسال کنند . مراسم افتتاحییه این جشنواره اردیبهشت سال 91 همزمان با هفته معلم با معرفی آثار برتر برگزار می شود .

 11بهمن 1390 ساعت 16:30

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تقارن ایام دهه‌ فجر سال 1390 با روزهای هفته‌ وحدت و ولادت خجسته حضرت رسول مکرم اسلام‌(ص) باعث شده است که برنامه‌های این روزهای خجسته شور و شادمانی افزون‌تری را به کودکان و نوجوانان ایرانی هدیه دهد.

برپایی ایستگاه‌های قصه‌گویی در دو محور انقلاب اسلامی و میلاد نبی اکرم(ص) در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری استان تهران، برگزاری جشنواره‌‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی با عناوین جشنواره ادبی «فانوس» با هدف بصیرت افزایی در استان خراسان رضوی

خبرگزاری کتاب ايران (IBNA)

شهرآرا

گروه خبر- ناظمي: نخستين جشنواره فرهنگي، ادبي و هنري فانوس با همكاري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و استانداري خراسان رضوي برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، مدير كانون پرورش فكري نوجوانان استان خراسان رضوي ديروز در نشست خبري كه با اين موضوع برگزار شده بود، هدف از برگزاري اين جشنواره را افزايش سطح آگاهي جوانان و نوجوانان از برکات انقلاب اسلامی، هويت ديني، ملي و بومي خود و تأثير گذاري بر موضوع خانواده و پايداري آن، پوشش اسلامي، فرهنگ بومي و سنت‌ها خواند.

باباخاني همچنين از آغاز فعاليت جشنواره به صورت رسمي از ديروز سخن گفت و تصريح كرد: زمان ارسال آثار از 17 دي امسال آغاز شده است و تا پايان اسفند ادامه دارد كه برگزاری آن در10 ارديبهشت و مقارن با هفته معلم خواهد بود.

دبير جشنواره فانوس نيز در اين نشست از وجود گروه‌هاي سني كودكان، نوجوانان و جوانان در اين جشنواره خبر داد و افزود : بعضي مخاطبان به صورت غيرحضوري و از طريق نرم افزارهاي توليد شده جشنواره براي مطالعه در جشنواره شركت خواهند كرد .

فرهاد آقا بيگي افزود: پيش‌بيني كرده‌ايم 8 تا 9 هزار اثر به جشنواره امسال ارسال شود.آقا بيگي از وجود 30 مركز ثابت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و 9 مركز پستي و سيار كانون در كل استان خبر داد و افزود : 6 مركز از اين تعداد در مشهد وجود دارد و دو مركز ديگر نيز در مشهد آماده بهره برداري است.

وي در ادامه خاطر نشان كرد: با وجود اين تعداد، مراكز كانون نسبت به ساير شهرستان‌ها بسياركمتر است.

وي گفت: كانون پرورش مسئوليت‌هاي ديگري نيز دارد؛ از جمله اينكه مسئول كميته ستاد دهه فجر است كه فعاليت‌هايي در اين ستاد با عناوين جشنواره فانوس و كتابخانه الكترونيكي فانوس در نظر گرفته شده كه از طريق سايت قابل دسترسي است.

آقا بيگي خاطرنشان كرد: در نظر داريم امسال در مسير راهپيمايي 22 بهمن نيز كارگاه نقاشي با موضوع انقلاب با حضور كودكان و نوجوانان برگزار كنيم.

وي افزود: فعاليت‌هاي اين جشنواره در سه بخش فرهنگي، ادبي و هنري و با بحث‌هاي نشريه ديواري در گروه‌ نوجوانان، تحقيق و پژوهش و وبلاگ‌نويسي در گروه جوانان و نمايشنامه‌نويسي، عكاسي، انيميشن، داستان و شعر خواهد بود.

 

 

 معاون سياسي استاندار خراسان رضوي:

 کودکان و نوجوانان، يکي از اصلي‏ترين اهداف جنگ نرم هستند 

 

 معاون سياسي استاندار خراسان رضوي کودکان و نوجوانان را به دليل تاثيرپذيري بيش‌تر و مسلح نبودن، يکي از اصلي‏ترين اهداف دشمن در جنگ نرم دانست.

محمد غفاري معاون سياسي استاندار خراسان رضوي در حاشيه برگزاري نخستين جشنواره فرهنگي‏، هنري و ادبي فانوس، که با حضور جمعي از مسوولان فرهنگي استان در محل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوي برگزار شد با اعلام اين مطلب گفت: احساس «بودن در جنگ» مناسب‏ترين راهکار براي وضعيت کنوني جامعه است و احساس مسووليت در زمان جنگ نرم و موقعيت و فضاي جنگي يک عنصر تعيين‏‌کننده است.

غفاري در بخش ديگري از سخنان خود تاکيد کرد: جنگ نرم معمولا در سه حوزه «نخبگان و رهبران»، «خانواده» و «کودکان، نوجوانان و جوانان» اتفاق مي‏افتد و در اين ميان کودکان و نوجوانان به دليل تاثيرپذيرتر بودن و برخوردار نبودن از امکانات دفاعي، نسبت به دو حوزه ديگر يکي از اصلي‏ترين اهداف جنگ نرم هستند.

در ادامه اين نشست مديرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوي، با اشاره به توان‌مندي‏هاي کانون‏ پرورش فکري کودکان و نوجوانان اظهار داشت: يکي از راهبردهاي اصلي دشمن در حوزه کودک و نوجوان، ايجاد شبهه در اعتقادات و اهداف متعالي ديني ماست.

محمدتقي فخريان هم‌چنين بازي‏هاي رايانه‌اي را از ديگر ابزارهاي دشمن در جنگ نرم عليه کودکان و نوجوانان عنوان کرد و افزود: متاسفانه 90 درصد اين بازي‏ها تاثيرات منفي در رشد فکري کودکان و نوجوانان دارد.

راضيه باباخاني مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوي نيز در بخش ديگري از اين نشست با تاکيد بر ظرفيت‏هاي کانون خواستار همکاري بيش‌تر ساير نهادهاي فرهنگي استان با اين مجموعه شد.وي هم‌چنين يادآور شد: ما در سطح استان نزديک 16000 عضو فعال داريم که اين اعضا در 40 مرکز فرهنگي‌هنري کانون فعاليت دارند. با وجود اين امکانات انتظار بر اين است هر مرکز ما بايد داراي حداقل 1000 عضو باشد.

باباخاني در ادامه افزود: ما معمولا از هنر به‏عنوان واسطه‏هاي آموزشي استفاده مي‏کنيم، از اين‏رو انتظار داريم خلا‏هاي موجود با همکاري آموزش و پرورش پر شود. هرچه کانون فعال‏تر باشد، بچه‏هاي ما در مقابل تهاجم فرهنگي مصون‏تر هستند.مدير کانون پرورش استان خراسان رضوي در ادامه به تشريح ويژگي‌هاي برگزاري نخستين جشنواره فانوس پرداخت و آن را در جهت افزايش بصيرت نوجوانان و جوانان استان بسيار موثر دانست.

معاون پرورشي و تربيت‌بدني اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي نيز در اين برنامه خواستار محور قرار گرفتن دانش‏آموزان و تربيت آنان در تمامي فعاليت‏هاي اين حوزه شد.

محمدابراهيم محمدي هم‌چنين گفت: همه فعاليت‌هاي ما بايد در چهره دانش‏آموز نمود پيدا کند. در حال حاضر اين محور در فعاليت خيلي از نهادهاي ما ديده نمي‌شود، زيرا آن‌جا که دانش‏آموز و تربيت او محور قرار بگيرد، ما به نتايج بسيار ارزش‌مندي دست پيدا خواهيم کرد.شايان توجه است که «نخستين جشنواره فرهنگي، هنري و ادبي فانوس» به همت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي و با حمايت استانداري خراسان رضوي با موضوعاتي هم‌چون درس‏هاي انقلاب، هويت، دوست‏يابي و خانواده، دشمن‏شناسي و فرهنگ اسلامي و بومي در سه بخش فرهنگي (شامل نشريه ديواري، وبلاگ نويسي، تحقيق و پژوهش)، بخش ادبي (شامل شعر و داستان) و بخش هنري (شامل نقاشي، نمايش‌نامه‌نويسي، عکاسي، انيميشن) در دو رده سني نوجوان(17-12 سال) و جوان (25-18 سال) 10ارديبهشت 91 هم‌زمان با هفته معلم در مشهد برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در اين جشنواره مي‏توانند تا 20 فروردين 91 آثار خود را به دبيرخانه آن ارسال کنند.

براي کسب اطلاعات بيش‌تر، يک سايت اينترنتي نشاني http:// fanoos.kpf-khr.ir نيز از سوي مسوولان جشنواره در اختيار افراد علاقه‌مند گذاشته شده است.

     باشگاه خبرنگاران جوان

     جشنواره «فانوس» یکی دیگر از حرکت‏های بصیرانه ایرانیان است

   جشنواره «فانوس» محملی است برای بصیرت‏ افزایی کودکان و نوجوانان خراسانی از این رو در پی فراهم کردن  زمینه‏هاست.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي جشنواره فانوس راضیه باباخانی با بیان این مطلب گفت: در بحث بصیرت‏افزایی در این دو سال اخیر حرکت‏های زیادی صورت گرفته که مخاطبانش عموما بزرگترها بوده‏اند اما کمتر حرکتی بوده که نوجوانان و جوانان را مدنظر داشته باشد. برای شروع کار شاید خیلی زود باشد که بگوییم الان زمان حضور نوجوانان است اما تلاشمان را می‏کنیم که محملی فراهم بیاوریم که نوجوانان را بتوانیم وارد چنین مقوله‏ای بکنیم و انشاا.. آنقدر معرفت و بصیرت پیدا کنند که منشا نظرات و حرکت های بزرگ باشند، مثل بزرگترها. قطعا چنین امری مستلزم این است که زمینه فراهم باشد، جشنواره فانوس در پی فراهم آوردن همین زمینه‏هاست.

مدیر کانون پرورش فکری خراسان رضوی شروع جشنواره فانوس را از خراسان رضوی دانست و در خصوص شکل‏گیری آن افزود: با توجه به مباحثی که پیرامون فتنه سال 88 پیش آمد و در ادامه آن رهنمودهای مقام معظم رهبری مطرح شد، این تفکر ایجاد شد که جشنواره‏ای برگزار کنیم و محتوای بصیرت‏افزایی در میان نوجوانان و جوانان را که مد نظر رهبری نیز هست، مورد توجه قرار بدهیم، ما نیاز به واسطه و ابزاری داریم که این شناخت را در نوجونان ایجاد بکنیم ما بهتر دیدیم که در قالب جشنواره ای هنری و فرهنگی و به دست خود نوجوانان و جوانان این زمینه‏ها فراهم بشود.

باباخانی جشنواره «فانوس» را یکی دیگر از حرکت‏های بصیرانه ایرانی‏ها برشمرد که استان خراسان رضوی شروع شده و بالندگی اش را در گرو یاری رسانه‏ها و دیگر نهادهای مسئول دانست.

وی افزود:ما معتقدیم اگر بصیرت در همه این زمینه‏هایی که به عنوان موضوع درنظر گرفته‏ایم ایجاد بشود، خدمت بسیار بزرگی به نسل نوجوان و جوان امروزمان کرده‏ایم چون دشمن همه توجه‏اش به همین موضوعات است. بر فرض وقتی مقام معظم رهبری بحث شبیخون فرهنگی را مطرح می کنند به نوعی به بحث هویت فرهنگی و دینی ما توجه دارند؛ پوشش اسلامی ما، انقلاب اسلامی ما، مطالب پیرامون انتخاب همسر، پایداری خانواده و ... مسائل فرهنگی ما هستند و باهم مرتبط هستند. وقتی این موضوعات را برای نوجوانان و جوانان درنظر می‏گیریم در واقع همه دغدغه‏های مقام رهبری را پاسخ داده‏ایم و هم با دادن بصیرت به آن‏ها مسیر درست زندگی را به آن‏ها نشان داده‏ایم.

باباخانی تصریح کرد: هویت دینی و ملی و پوشش اسلامی و غیره، مسائلی هستند که ما در برنامه‏های چهل گانه مراکز کانون انجام می دهیم اما جشنواره آن‏ها را ویژه‏تر می‏کند. اعتقاد داریم هر جشنواره‏ای که در سطح کانون برگزار می‏شود باید بر اساس فعالیت‏هایی باشد که در خود مراکز کانون انجام شده و از دل فعالیت‏های خودمان بیرون آمده باشد. این جشنواره نیز از دل برنامه‏های کانون بیرون آمده است. موضوعات جشنواره در واقع سرفصل‏های کاری سالانه کانون است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با جلساتی که با معاونت پرورشی آموزش و پرورش گذاشته‏ایم و حمایت خوب آن‏ها و حمایت‏های مالی استانداری، معونت‏های فرهنگی شهرداری‏‏ها به نظر می‏رسد که استقبال خوبی از جشنواره «فانوس» صورت بگیرد، انشاا... اگر کارنامه خوبی داشته باشیم جشنواره را نه تنها سالیان سال ادامه خواهیم داد که آن را به‏صورت منطقه‏ای و سپس کشوری نیز برگزار کنیم.

 

فرماندار مشهد:

 

مشهد باید مرکز فعالیت‏های ملی و اسلامی باشد

 

خبرگزاری پانا: فرماندار مشهد گفت: یک امام معصوم در ایران داریم که آن هم در مشهد است از این‏رو مشهد باید مرکز فعالیت‏های ملی و اسلامی باشد.

به گزارش خبرگزاری پانا، حسن موحدیان فرماندار مشهد،موضوعات مورد توجه نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی «فانوس» را مهم و کلیدی ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: آنچه که مسلم است همه دنیا روی نسل جوان سرمایه گذاری می‏کنند، اثراتی که تربیت صحیح درسنین نوجوانی دارد بسیار عمیق است این است که در تمام دنیا برای نوجوانان برنامه‏ریزی دارند و کارها و برنامه‏هایشان را از این زمان شروع می‏کنند.

وی ادامه داد: ما می‏توانیم برای بزرگترها کار کنیم اما هیچگاه بازدهی کار برای نوجوانان و جوانان را ندارد، ضمن اینکه آینده در دست همین قشر جامعه است؛ همین‏ها هستند که فردا وارد چرخه تولید، مدیریت و... کشور می‏شوند، این است که کار برای آن‏ها یک کار اصولی است نه فرعی.

فرماندار مشهد در ادامه با اشاره به قابلیت‏های استان خراسان رضوی افزود: حضرت امام(ره) فرمودند مرکز ایران آستان قدس ‏رضوی است. یک امام معصوم در ایران داریم که آن هم در مشهد است از این‏رو مشهد باید مرکز فعالیت‏های ملی و اسلامی ما باشد، کما اینکه هست. خود رهبر معظم انقلاب در مشهد پروش یافته‏اند و اینجا پایگاه مبارزات ایشان و خیلی‏های دیگر بوده است. مشهد حوزه علمیه قوی‏ای دارد، دانشگاه‏های بزرگی‏دارد پس باید در این زمینه‏ها پیشتاز باشد.

وی در پایان تصریح کرد: حضور امام رضا(ع) فرصتی است که باعث شده ما در معرض تماشای همه کشور باشیم، اگر رفتار ما الگو باشد تاثیرات مثبت و بسیار عمیقی بر کل کشور می گذارد که متاسفانه از این امر غافلیم از این رو به نوجوانان و جوانان خراسانی توصیه می کنم که به این نقش اثرگذار و تاریخی استان به خصوص نقش مشهد توجه داشته و در عملشان آن را مدنظر قرار بدهند تا انوار رضوی در تمام کشور بدرخشد.

شایان توجه است که «نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی فانوس» به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی و با حمایت استانداری خراسان رضوی با موضوعاتی همچون درس‏های انقلاب، هویت، دوست‏یابی و خانواده، دشمن‏شناسی و فرهنگ اسلامی و بومی در سه بخش فرهنگی (شامل نشریه دیواری، وبلاگ نویسی، تحقیق و پژوهش)، بخش ادبی (شامل شعر و داستان) و بخش هنری (شامل نقاشی، نمایش‌نامه نویسی، عکاسی، انیمیشن) در دو رده سنی نوجوان(17-12 سال) و جوان (25-18 سال)، 10اردیبهشت 91 همزمان با هفته معلم در مشهد برگزار خواهد شد.